گزارش کارآموزی مهندسی شیمی شرح فرایند کارخانه PTA-1 در پتروشیمی شهید تندگویان

گزارش کارآموزی مهندسی شیمی شرح فرایند کارخانه PTA-1 در پتروشیمی شهید تندگویان

گزارش کارآموزی مهندسی شیمی شرح فرایند کارخانه PTA1 در پتروشیمی شهید تندگویان در ۹۴ صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

مشخصات فایل

تعداد صفحات ۹۴
حجم ۰ کیلوبایت
فرمت فایل اصلی doc
دسته بندی مهندسی شیمی

توضیحات کامل

گزارش کارآموزی مهندسی شیمی شرح فرایند کارخانه PTA-1  در پتروشیمی شهید تندگویان در ۹۴ صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

 

-۱-۲-۳)خلاصه


    این قسمت برای بدست آوردن هوای متراکم برای انجام واکنش اکسیداسیون در R1301A/B و D1401  با حداقل مصرف انرژی فراهم شده است . به این منظور انرژی موجود در گاز ( Off – Gas) خارج شده از راکتورها در منبسط کننده A/B  TE1101 باز یافت می شود . همچنین به دلیل گفته شده بخار اضافی تولید شده در واحد به توربین بخار چگالشی TR 1101 فرستاده می شود .
  برای موازنه‌انرژی لازم برای‌کمپرسور بخارفوق داغ ۴۰ barg از محدوده واحد ( Battery  Limits) وارد میشود.
   کندانس اضافه بدست آمده بعد از پیش گرم شدن به Cْ۸۵  به محدوده واحد ( BatteryLimits) برگشت داده می شود.

۲-۱-۲-۳ ) شرح کامل
        واحــد تراکـم هـوا، هوای فرآیند را برای راکتورهای اکسیداسیون در دمـای حـدودCْ‌‌‌ْ‌‌‌‌‌‌‌ْْ۱۷۵ و فشـار حـدود    21.5 barg فراهم می کند. این واحدشامل یک کمپرسور سانتریفوژ  پنج  مرحله ای C1101  و سیستــــم رانش مـربوطـه کـه شامـــل یک منبسط کننده دو مـرحله ای TE1101A/B و یـک‌ توربیـن‌ بخـار چگــالشـی
( Condensing )  TR1101 است ، می باشد.
   گازهای (Off – Gas) تصفیه شده راکتورها  در ورودی هر مرحله از منبسط کننده در مبدلهای E1102  و  E1104 با استفاده از بخار بازیافتی ۵ barg  واحد پیش گرم می شوند.
گاز (Off – Gas)  0.1 barg خارج شده از TE1101B  ( مرحله دوم منبسط کننده) به واحد دفع CO منتقل می شود .توربین بخار چگالشی در سه سطح مختلف با بخار خورانده   می شود:
–    بخار فوق داغ ۴۰ barg   از  B.L.(بخار H.P.S. )
–    بخار بازیافتنی اشباع ۵ barg تولید شده در واحد (بخار L.P.S.  )
–    بخار باز یافتنی اشباع ۲٫۱ barg تولید شده در واحد ( بخار  L.L.S.  )
  بخار بازیافتنی ۲٫۱ barg  اضافی تحت کنترل فشار به TR1101 ، توربین بخار چگالشی، بعد از گذشتن از  D1108  ، جدا کننده کندانس بخار L.P. ، فرستاده می شود.
   بخار بازیافتنی ۲٫۱ barg  اضافی تحت کنترل فشار بعد از گذشتن از  D1109   جدا کننده کندانس بخار  L.L.P. ،  به   TR1101  فرستاده می شود.
    بخار فوق داغ  40 barg  بعداز گذشتن از  D1106 ،جدا کننده کندانس بخار، داخل توربین می شود ولی سرعت جریان ورودی به اندازه ای باید باشد که شریط هوای متراکم را در مقادیر مطلوب برای واکنش حفظ نماید.
بعد از منبسط شدن ،کلیه بخار در کندانسور  E1101 که تحت خلاء کار می‌کند کندانس می شود .
کندانس بدست آمده درE1101 بوسیله P1101A/S تحت کنترل سطح  E1101  ( Level ) پمپ می‌شود.این سطح در حال کار کردن  به صورت محدوده دو قسمتی می باشد که کندانس را به قسمتهای زیر می‌فرستد:
–    D1104  (  0-100%  )
–    برگشت دادن به  E1101  (  0-30%  )
  درهر شرایطی جریان ثابتی از کندانس تحت کنترل شدت جریان حجمی به B.L. به عنوان تضمین عمل برگشت داده می‌شود . کندانس فرستاده شده به محدوده واحد ( Battery  Limits) در  E1103 بوسیله بخار  L.P. تا دمای  850C گرم می شود.
  خلاء در داخل  E1101 بوسیله J1111 A/B  ، J1112A/B  ، E 1111 A/B  که به ترتیب اژکتورهای خلاء و کندانسورهای اژکتور  خلاء هستند فراهم می شود.

 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

دیدگاهتان را بنویسید