گزارش کارآموزی مهندسی شیمی واحدهای تقطیر ۸۰– ۸۵ وکت کراکر در پالایشگاه آبادان

گزارش کارآموزی مهندسی شیمی واحدهای تقطیر ۸۰– ۸۵ وکت کراکر در پالایشگاه آبادان

گزارش کارآموزی مهندسی شیمی واحدهای تقطیر ۸۰– ۸۵ وکت کراکر در پالایشگاه آبادان در ۸۱ صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

مشخصات فایل

تعداد صفحات ۸۱
حجم ۰ کیلوبایت
فرمت فایل اصلی doc
دسته بندی مهندسی شیمی

توضیحات کامل

گزارش کارآموزی مهندسی شیمی واحدهای تقطیر ۸۰– 85 وکت کراکر در پالایشگاه آبادان در ۸۱ صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

 

 نظر به پیچیدگی تکنولوژی پالایش و همچنین پیچیدگی کلیه عملیاتی که پس از پالایش بر روی محصولات واحدهای تقطیر به منظور تولید محصولات ارزنده تر و مهم تر انجام می گیرد، معرفی و نگارش جزء به جزء این عملیات در قالب این بروشور تقریباً عملی نمی باشد.
 بنابراین امید است با نگارش و تهیه این بروشور شمایی کلی و اطلاعات علمی  عمومی لازم در رابطه با فرآیند پالایش نفت خام در واحدهای تقطیر در اتمسفر ۸۰ و ۸۵ و نیز بررسی فرآیند کراکینگ به کمک کاتالیست و چگونگی تبدیل مواد نفتی تقریباً کم ارزش به مواد پر ارزش و گرانبها در مجتمع کت کراکر را به شما مخاطب عزیز انتقال داده باشم.
 بدینوسیله از زحمات بی شائبه و هدایتگرانه سرپرست واحد ۸۰ جناب مهندس قنواتی ، سرپرست واحد ۸۵ جناب مهندس حمید ، و سرپرست مجتمع کت کراکرجناب مهندس احمدی و تمامی کارکنان زحمتکش و فداکار واحدهای مذکور که علیرغم مشقت و زحمت فراوان کاری، صمیمانه نهایت همکاری را ابراز داشتند، کمال تشکر را دارم و همچنین تشکر فراوان از استاد راهنما مهنــدس الماسی فر  که در راهنمایی و ارشاد این جانب نقش ارزنده ای داشتند.

هـدف:


هدف از کارآموزی و ارائه گزارش مربوط به آن ، آشنایی دانشجویان از نزدیک با کارهای عملی و مسائل اجرائی می باشد به طوریکه به آن ها فرصت داده شود آموخته های خود را با عمل تطبیق و کمبودها و نواقص احتمالی را درک و در رفع آن بکوشند. برگزاری مطلوب دوره های کار آموزی علاوه بر آشنایی کار آموز با شرایط، مشکلات و نیازهای محیط کار می تواند در معرفی قابلیتهای عملی، درجه اعتبار و توانمندیهای دانشجویان دانشگاه نقش تعیین کننده داشته باشد به علت تنوع مراکز صنعتی و خدماتی در کشور و برخورد متفاوت و ناهمگون آنها با امور کارآموزی در زمینه های مختلف مورد نیاز است و بدین طریق است که به کسب اعتبار بیشتر در بخشهای تولیدی و خدماتی ، جذب بیشتر فارغ التحصیلان در محیط های کاری، افزایش قراردادها و همکاری پژوهشی نائل خواهیم آمد.

تـاریخچـه شهرآبـادان :


 آبادان جزیره ای است با مساحت تقریبی ۲۷۹۶ کیلومتر مربع در شمال غربی خلیج فارس و جنوب غربی کشورمان . این جزیره توسط دو رودخانه بزرگ و پرآب به نام بهمنشیر و اروند رود محاصره شده است. در سال ۱۲۹۰ ه. ش انتخاب آبادان به عنوان محلی برای ایجاد پالایشگاه بدان جهت صورت گرفت که موقعیت جغرافیایی اش برای ایجاد بندرگاهی برخوردار از آب آشامیدنی بس مناسب بود به علاوه جزیره آبادان از آنجا که در جوار مناطق نفت خیز و منتهی الیه خلیج فارس و برکرانه رودی قابل کشتیرانی قرار داشت از موقعیت مناسبی برخوردار بود. از این رو دیری نپایید که این شهر تا قبل از شهریور ماه ۱۳۵۹ شمسی به عنوان یک شهر صنعتی بزرگ با جمعیتی بالغ بر چهارصد و پنجاه هزار نفر تبدیل گردید.

 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

دیدگاهتان را بنویسید