گزارش کارآموزی کامپیوتر در کافی نت کتابخانه امام خمینی

گزارش کارآموزی کامپیوتر در کافی نت کتابخانه امام خمینی

گزارش کارآموزی کامپیوتر در کافی نت کتابخانه امام خمینی در ۴۵ صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

مشخصات فایل

تعداد صفحات ۴۵
حجم ۰ کیلوبایت
فرمت فایل اصلی doc
دسته بندی مهندسی کامپبوتر و فناوری اطلاعات

توضیحات کامل

گزارش کارآموزی کامپیوتر در کافی نت کتابخانه امام خمینی در ۴۵ صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

 


پیشگفتار :


فعالیت اجرایی در شرکت خدمات رایانه ای افق سیستم  در استان …………….. هرچند که در مدت زمان بسیار کوتلاهی انجام شد ، اما آشنایی با فعالیت های لازم و اجرایی در یک شرکت در بازار کار و همچنین آشنایی با تعمیر و نگهداری سیستم های رایانه ای هم به لحاظ نرم افزاری و هم به لحاظ سخت افزاری دوره ای سرشار از اطلاعات و نکات فنی را برای ما برای ورود به بازار کار فراهم نمود .

فصل اول
 معرفی کافی نت کتابخانه امام خمینی

۱- نام و نوع شرکت :
مرکز اینترنت کتابخانه امام خمینی (ره)

۲- سال تاسیس :
این مرکز  در تاریخ ۲۹/۸/۱۳۸۳ تحت شماره ۲۰۱۱۶ در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی استان………….. به ثبت رسیده است.

۳- موضوع شرکت :
فعالیت شرکت طبق مفاد اساسنامه ، در زمینه های مختلف رایانه ای در زیر شاخه های نرم افزاری و سخت افزاری ، شبکه های رایانه ای ، سیستم های مبتنی بر داده ها میباشد ، انجام انواع خدمات سخت افزاری و نرم افزاری ، اجرا و پشتیبانی شبکه های رایانه ای در ارگانها و نهادها ، ارائه بسته های نرم افزاری خاص بر اساس نیاز نهاد و یا ارگان مورد نظر .

۴- نوع فعالیت :
بخشی از تجربیات این کافی نت را میتوان بشرح زیر خلاصه نمود :
– تعمیر و فروش انواع سیستم های سخت افزاری و همچنین ارائه نرم افزار های حسابداری و حسابرسی
– طراحی و پیاده سازی نرم افزار جامع زرگری
– اجرای شبکه های داخلی برای چندین ارگان در استان …………………
– پشتیبانی شبکه ها

۵- عضویت ها :
-عضو انجمن صنفی شرکتهای رایانه ای
-عضو انجمن صنفی اتحادیه شرکت های تعاونی کامپیوتر در استان ……………….
-عضو انجمن شرکت های IT سیستم های بیسیم در استان ……………….. .

۶- سازمان و تشکیلات :
هسته مرکزی کافی نت کتابخانه امام خمینی  از ۳ نفر پرسنل فنی , اجرایی , اداری و خدماتی تشکیل شده است که تعداد حدود چهار نفر در دفتر مرکزی به عملیات ستادی اشتغال دارند و بقیه حسب مورد بعنوان هسته مرکزی در سایت های اجرایی فعال می باشند..

فصل دوم
تعمیر و نگهداری و پشتیبانی شبکه محلی

فصل دوم – شبکه های محلی :
پیشگفتار :
اساسا یک شبکه کامپیوتری شامل دو یا بیش از دو کامپیوتر وابزارهای جانبی مثل چاپگرها، اسکنرها ومانند اینها هستند که بطور مستقیم بمنظور استفاده مشترک از سخت افزار ونرم افزار، منابع اطلاعاتی ابزارهای متصل ایجاده شده است توجه داشته باشید که به تمامی تجهیزات سخت افزاری ونرم افزاری موجود در شبکه منبع۱(Source) گویند.
در این تشریک مساعی با توجه به نوع پیکربندی کامپیوتر ، هر کامپیوتر کاربر می تواند در آن واحد منابع خود را اعم از ابزارها وداده ها با کامپیوترهای دیگر همزمان بهره ببرد.

فصل سوم  
اینترنت و روش های اتصال

مقدمه :
اینترنت و دسترسی به آن، به بخش لازم و جدایی‌ناپذیر زندگی و کار میلیون‌ها نفر از ساکنان جهان بدل شده است. کار روی اینترنت، تفریح روی اینترنت و حتی زندگی روی اینترنت! خواسته خیل عظیمی از جوانان هر کشور را تشکیل می‌دهد. امروزه، یکی از معیارهای پیشرفت یا عقب‌ماندگی هر کشور عملاً تعداد مشترکان اینترنتی آن است. از طرف دیگر، دسترسی سنتی به اینترنت از طریق خطوط کُند و عذاب‌آور تلفنی، دیگر جوابگوی بسیاری از انتظارات کاربران نیست. بنابراین در عمل ملاک و معیار سازگاری هر جامعه با فضای مجازی اینترنتی، به میزان گستردگی دسترسی پرسرعت یا به زبان فنی‌تر باندپهن ‌(Broadband Access) مربوط می‌شود. اینترنت پرسرعت نه تنها برای پاسخگویی به نیاز روزافزون کاربران معرفی شده است، بلکه خود به صورت بستری برای ارائه انواع و اقسام خدمات ارتباطی همچون تلفن اینترنتی (VoIP)، تلویزیون اینترنتی (IPTV) و مانند آن‌ها به‌کار گرفته می‌شود. اولین و مهم‌ترین انتخاب هر شرکت فراهم‌کننده خدمات دسترسی پرسرعت به اینترنت (موسوم به PAP)، معماری شبکه دسترسی است که البته بخش فیزیکی آن (توپولوژی، فواصل کابل‌ها، و وجود یا عدم وجود فیبرنوری) معمولاًً تحت کنترل و اراده این شرکت‌ها نیست (مگر آن‌که خود آن‌ها شرکت‌های مخابرات تلفنی باشند). بنابراین آنچه در حوزه کنترل این شرکت‌ها می‌ماند، گزینش صحیح پروتکل‌های ارتباطی همچون DHCP ،L2TP ،PPPoA ،PPPoE است که در ادامه با نقاط قوت و ضعف هر یک از آن‌ها آشنا می شویم.
در صنعت خدمات مخابراتی و ارتباطی، شرکت‌های کهنه کار تلفن با اتکا به میلیون‌ها کیلومتر کابل، فیبر و بسترهای آماده و فراهمِ خود از طرفی و شرکت‌های نوظهور با اتکا به فناوری و روش‌های نوین از طرف دیگر، پا به  این عرصه گذاشته‌اند تا به رقابت بپردازند و از این خوان پرنعمت سهمی نصیب خود کنند. در ایران نیز، در چند سال اخیر شاهد حضور شرکت‌های فراهم کننده خدمات دسترسی (PAP) هستیم که البته به دلایل بسیاری که از حوصله این نوشتار خارج است، هنوز نتوانسته‌اند نیازهای روزافزون جمعیت جوان و تحصیلکرده کشور را پاسخ گویند.
از دیدگاه فنی، مودم‌های ADSL یکی از مناسب‌ترین گزینه‌های ایجاد دسترسی به اینترنت پرسرعت در سراسر جهان محسوب می‌شوند و در مرکز ثقل تجارت شرکت‌های فراهم‌کننده خدمات دسترسی قرار دارند. البته به کارگیری این مودم‌ها بدون چالش‌ نیز نیست. برای مثال، مشکلات ارائه خدمات در ابعاد کلان، هزینه‌های نصب که با توجه به لزوم اعزام متخصصان به محل سکونت یا کار کاربران افزایش می‌یابد، حفظ امنیت و جلوگیری از استفاده‌های غیرمجاز، برخی از این مشکلات به حساب میآیند.

نتیجه گیری :
در طول دوره کارآموزی در کافی نت کتابخانه امام خمینی (ره) با اطلاعاتی فنی و  تجاربی ارزشمند آشنا شدم ، فعالیت در یک کافی نت فنی فعال  و کارآمد و همچنین آشنایی از نزدیک با فعالیت های اجرایی یک کافی نت  که در تمامی شاخه ها فعالیت می کند د و همچنین آشنایی با  نگهداری و پشتیبانی شبکه  محلی در شرکتها و سازمانها  و همچنین سیستم های نرم افزاری موجود در کافی نت تجارب مفیدی را برای ما در جهت ورود به بازار کار مهیا نمود.

 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

دیدگاهتان را بنویسید