پاورپوینت شناخت و طراحی معماری روستای کلاچان مازندران

پاورپوینت شناخت و طراحی معماری روستای کلاچان مازندران

پاورپوینت شناخت و طراحی معماری روستای کلاچان مازندران در ۸۳ اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptx

مشخصات فایل

تعداد صفحات ۸۳
حجم ۰ کیلوبایت
فرمت فایل اصلی pptx
دسته بندی معماری و شهرسازی

توضیحات کامل

پاورپوینت شناخت و طراحی معماری روستای کلاچان مازندران در ۸۳ اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptx


– معرفی اجمالی استان و شهرستان

•- بررسی موقعیت استان

•استان مازندران با وسعتی معادل ۴/۲۳۷۵۶ کیلومترمربع ۶/۴ درصد از کل مساحت کشور را تشکیل می دهد. این استان از شمال به دریای خزر، از جنوب به رشته کوههای البرز و استانهای تهران و قزوین ، از شرق به استان گلستان و از غرب به استان گیلان محدود می گردد. نقشه شماره (۱) موقعیت استان مازندران را در کشور نشان می دهد.

•براساس آخرین نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۸۵ ، استان مازندران دارای جمعیتی معادل ۲۹۲۲۴۳۲ نفر بوده که از این تعداد ۸۲/۴۶ درصد آن در نقاط روستایی و ۱۸/۵۳ درصد دیگر در نقاط شهری ساکن بوده اند.

•از نظر تقسیمات سیاسی و کشوری، براساس آخرین تقسیمات سیاسی کشور، استان مازندران دارای ۱۶ شهرستان ، ۴۴ بخش، ۵۱ شهر، ۱۱۳ دهستان ، ۳۶۹۰ آبادی دارای سکنه می باشد.


•شهرستان چالوس با مجموع مساحت ۳/۱۵۹ کیلومتر مربع ۷/۶ درصد از مساحت استان را به خود اختصاص داده است. این شهرستان دارای ۳ نقطه شهری ، ۲ بخش ، ۵ دهستان و ۱۷۴ آبادی دارای سکنه است.


•توپوگرافی

•شهرستان چالوس دارای دو بخش برجسته مرتفع و دشتی است . بخشی کوهستانی آن دارای برجستگی و منظر زیبایی است. علم کوه با ارتفاع ۴۸۵۰ متر در منطقه ای بین کلاردشت و طالقان و تخت سلیمان ۴۶۵۰ متر، سیاه کمان ۴۵۶۰ متر، زرین کوه ۴۷۵۰ متر از جمله ارتفاعات این شهرستان هستند.

•منابع آبی

•مهمترین رودخانه این شهرستان موسوم به چالوس می باشد که از ارتفاعات دلیر سرچشمه گرفته با طول ۸۵ کیلومتر و در ۲۴ کیلومتری چالوس به رود دیگری به نام زانوس پیوسته و به دریای خزر می ریزد.


از دیگر رودخانه های مهم این شهرستان نمک آبرود، نورودسر، هچی رود ، سردآبرود از کوههای تخت سلیمان سرچشمه گرفته اند. سردآب رود جزء رودخانه حفاظت شده است و از دامنه های شمالی تخت سلیمان سرچشمه گرفته پس از عبور از بخش حسن کیف با طول ۶۷ کیلومتر و وسعت حوضه آبریز ۴۳۰ کیلومتر مربع با متوسط آبدهی سالیانه ۵/۴۳ میلیون متر مکعب به دریای خزر می ریزد. دریاچه ولشت از دریاچه مهم استان با طول ۶۵۰ متر و پهنای بیش از ۳۰۰  متر در ارتفاع ۱۱۰۰ متر از سطح دریای آزاد قرار گرفته است. دریاچه های دیگر شهرستان دریوک و کندوچال است.

 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

دیدگاهتان را بنویسید