پاورپوینت بررسی زنجیره های تامین

پاورپوینت بررسی زنجیره های تامین

پاورپوینت بررسی زنجیره های تامین در ۴۰ اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت ppt

مشخصات فایل

تعداد صفحات ۴۰
حجم ۲ کیلوبایت
فرمت فایل اصلی ppt
دسته بندی مدیریت

توضیحات کامل

پاورپوینت بررسی زنجیره های تامین در ۴۰ اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت ppt


 

 


بخشی از متن :

مقدمه:

فناوری اطلاعات باعث هماهنگی فعالیتهای درون سازمانی می شود که به عنوان هسته اصلی مدیریت زنجیره تــــامین تلقی می گردد. نویسنده در این مقاله به تشریح این موضوع پرداخته است که چگونه فناوری اطلاعات نقش محوری را در توسعه عملکرد و موفقیت سازمانهای مجازی ایفا می کند و سیستم های اطلاعاتی باعث ارتباط و ترکیب طراحی قابل برنامه ریزی محصول و تولید آن با فعالیتهای طراحی و فرایند تولید می گردد. وی همچنین نوع فناوری اطلاعاتی موردنیاز برای هماهنگی درون سازمانی و بیرون سازمانی را موردبحث قرار می دهد.


فرایند تبدیل :

هر محصول نهایی از میان یک سری تبدیلات عبور می کند. این فرایند زمانی شروع می شود که کارخانه دار مواد اولیه ای را کـــه می خواهد به اجزاء سازنده محصول تبدیل شود را خریداری می کند.

قطعات سپس به تولیدکننده عرضه می شود تا آن را در قالب محصول نهایی مونتاژ کند و اقلام کامل شده را به مشتری ارسال دارد. فرایند تبدیل شامل فعالیتهای متعددی می شود که عبارتند از:

طراحی محصول؛

طراحی فرایند تولید؛
تعیین اینکه چه قطعاتی باید درکارخانه ساخته و چه قطعاتی باید از تامین کنندگان خریداری شود؛
پیش بینی تقاضای مشتری؛
عقد قرارداد با تامین کنندگان خارجی قطعات یا اجزای سازنده


تامین کنندگان:

 

ایجاد کانالهای توزیع مواداولیه و اجزای سازنده از تامین کنندگان به تولید کننده؛
ایجاد کانالهای توزیع از تولیدکننده بـــه عمده فروشان و از عمده فروشان به مشتریان؛
تولید قطعات سازنده (محصول نهایی)؛
حمل و نقل قطعات سازنده به تولیدکننده؛
تولید مونتاژ محصول نهایی؛
حمل و نقل محصول نهایی به عمده فروشان خرده فروشان و مشتری نهایی. زنجیره تامین می تواند یک سری فعالیتها شامل تبدیل مواداولیه به محصول نهایی تعریف گردد که توسط مشتری خریداری می شود


همچنان که مواد از سازنده و محصولات با جریان پایین رودخانه ای درحال حرکت هستند. (از منابع عرضه اولیه به مشتریان نهایی) جریانی از اطلاعات در رابطه با تقاضا برای محصـول با یک جریان بالا رودخانه حرکت می کند (از مشتری نهایی به منابع عرضه اولیه).
در طول زنجیره تامین سازمانهای مختلف زیادی وجود دارند که فعالیتهای یکسانی را انجام می دهند. برای هر سازمانی در زنجیره تامین مشتری اش سازمان بعدی در زنجیره تامین و پیمانکارانش سازمان قبلی در زنجیره است


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

دیدگاهتان را بنویسید