پاورپوینت بررسی لیزینگ، تاریخچه و صنعت آن

پاورپوینت بررسی لیزینگ، تاریخچه و صنعت آن

پاورپوینت لیزینگ در ۲۳ اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptx

مشخصات فایل

تعداد صفحات ۲۳
حجم ۲ کیلوبایت
فرمت فایل اصلی pptx
دسته بندی مدیریت

توضیحات کامل

پاورپوینت لیزینگ در ۲۳ اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptx

 

 
 فهرست مطالب


لیزینگ یعنی چه؟

تاریخچه لیزینگ در جهان

تاریخچه لیزینگ در ایران

فعالیت شرکت های لیزینگ

سرمایه لیزینگ lنحوه فعالیت

l تعداد شرکت های لیزینگ

انواع لیزینگ lمهمترین ریسکهای لیزینگ

مزایای لیزینگ

صنعت لیزینگ در جهان


لیزینگ یعنی چه؟

l1-لیزینگ ابزاری مالی است که استفاده از یک دارایی ثابت را بدون ایجاد مالکیت ممکن می کند.

۲- لیزینگ، توافقی مبتنی بر قرارداد است که در آن، شرکت لیزینگ یا اجاره یا لیز دهنده، حق استفاده از تجهیزات تحت مالکیت خود را برای مدت زمان معین و با دریافت مبلغی معین به صورت ماهیانه به اجاره کننده یا لیزگیرنده منتقل می کند.» «بهترین معنی برای لیزینگ (Leasing) که بیشترین همخوانی با این واژه را دارد، «اجاره اعتباری» است .


تاریخچه لیــزینگ

درجهان lاقوام ایلامی و سومری در حدود (۲۰۰۰) سال قبل از میلاد مسیح به نوعی اجاره داری ساده زمین، گاو، آب و تجهیزات کشاورزی می پرداخته اند. تقسیم بندی دوگانه لیزینگ به عملیاتی و مالی اولین بار در دوران رم باستان و حکومت (JUSTINIAN) صورت گرفت. در قرون وسطی اجاره داری کشتی های تجاری به عنوان یک رشته مهم در مبادلات اعتباری بین مردم مرسوم گردید. در اروپای قرون میانه، لیزینگ زمین و مستغلات باتوجه به قوانین سخت گیرانه زمین داری و محدودیتهای شدید خصوصی سازی رونق چشمگیری یافت و به سرعت به ایالات متحده آمریکا منتقل شد. اولین شرکت ثبت شده لیزینگ در ماه مارس (۱۸۵۵) با نام شرکت واگن بیرمنگهام تاسیس شد .


 تاریخچه لیزینگ در ایران

l،نخستین شرکت لیزینگ در کشور با مشارکت یک موسسه فرانسوی و بانک اعتبارات ایران در سال ‪ ۱۳۵۴‬به نام شرکت “لیزینگ ایران “تاسیس شد، دو سال بعد۱۳۵۶ دومین شرکت نیز با مشارکت فرانسویها و چند بانک داخلی به نام شرکت “آریا لیزینگ “که در زمان حاضر لیزینگ ” صنعت و معدن” نامیده می‌شود ، راه‌اندازی شد.


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

دیدگاهتان را بنویسید