گزارش کاراموزی رشته برق اصلاح سیستم برق و سیم کشی

گزارش کاراموزی رشته برق اصلاح سیستم برق و سیم کشی

گزارش کاراموزی رشته برق اصلاح سیستم برق و سیم کشی در ۴۱ صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

مشخصات فایل

تعداد صفحات ۴۱
حجم ۰ کیلوبایت
فرمت فایل اصلی pdf
دسته بندی مهندسی برق

توضیحات کامل

گزارش کاراموزی رشته برق اصلاح سیستم برق و سیم کشی در ۴۱ صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

 

فهرست مطالب 

 

 

۱٫مقدمه

۲٫پارامترهای مهم در طراحی پست و انتخاب تجهیزات

۳٫هماهنگی عایقی

۴٫شن و شینه بندی

۵٫فواصل زمین کردن نقطه نوترال و سیستم زمین

۶٫برقگیر

۷٫ترانسفورماتور

۸٫سکسیونر

۹٫کلیدهای قدرت

۱۰٫ترانسفورماتورهای اندازه گیری

۱۱٫موج گیر

۱۲٫P.L.C

۱۳٫جبران کننده ها

۱۴٫سیستم های تغذیه DC و AC

۱۵٫حفاظت ترانسفورماتور

 

گزارش کار آموزی

عنوان کار : اصلاح سیستم برق فشار ضعیف ساختمان آزمایشگاهی اصلاح بذر جهاد کشاورزی کرج واقع در کیلومتر ۵ جاده مردآباد – و همچنین تغییر شکل کلی سیم کشی قدیمی ساختمان و ایجاد سیستم اعلام حریق .

علت این کار این بود که اصلاح بذر نیاز به دستگاه های جدید آزمایشگاهی برای کشت باکتری داشت و به همین منظور تصمیم به نوسازی سیم کشی کل ساختمان مربوط من جمله اداری و آزمایشگاهی

به همین منظور بعد از انجام مراحل اداری بین شرکت مهر پریشی و جهاد کشاورزی یک سیستم از شرکت برای بازدید محل فرستاده شد بررسی و مطالعه میزان مصرف هر یک از دستگاه ها به خصوص دستگاه های فوق حساس آزمایشگاهی و دستگاه هایی که مصرف برقی بالایی داشتند مثل اتوکلاو و دستگاه های اندازه گیری  وزن و قطر باکتری و …

و همچنین سیستم برق قدیمی ساختمان و فرسوده بودن سیم ها شرکت سه طرح به کمیسیون اداره کشاورزی ارائه کرد تا کمیسیون در مورد قیمت و نوع اجرای طرح تصمیم بگیرد .

طرح ۱- اجرای سیم کشی از طریق داکت

طرح ۲ – اجرای سیم کشی توکار ( هزینه بالایی داشت )

طرح ۳ – اجرای سیم کشی از طریق راکت فقط بای آزمایشگاه ها

که کمیسون طرح اول ( اجرای سیم کشی از طریق داکت ) موافقت کرد . در واقع علت توکار نشدن سیم کشی علاوه بر مسئله هزینه ی بالا تر نسبت به دیگر طرح ها موجب تعطیل شدن ساختمان اداری برقی آزمایشگاه و در نتیجه از بین رفتن گونه های باکتری به علت قطعی برق در ساختمان می شد با تایید کمیسیون استارت کار عملی پروژه از تاریخ ۲۰/۱۲ روی ساختمان آغاز شد و بنا به در خواست جهاد کشاورزی در ایام تعطیل نوروز نیز برای سریع انجام شدن کار مشغول بودیم لازم به ذکر است چون برق نباید قطع می شد سیم کشی سابق همچنان برق دار بود . و سیستم جدید با داکت کشی  و مشخص کردن مسیر های داگ با توجه به لطمه نزدن به زیبایی و حفظ نمای داخلی ساختمان و کوتاه شدن مسیر ها ادامه داشت .

 

مراحل کار :   

مرحله اول : اجرای سینی کشی در راهروهای اصلی : این سینی ها به دلیل قطر بالای کابل سنگینی و زیاد بودن سیم ها استفاده شد در این قسمت امکان استفاده از داکت مقدور نبود و از سینی ۲۰ استفاده کردیم . این سینی ها از تابلوی اصلی روی دیوارها نصب می شد .

۲- ایجاد انشعاب از تابلوهای فرعی بوسیله داکت نمره ۹ استفاده شد و مسیرهای فرعی ترکه مصرف کننده ی کمی داشتند از داکتهای ۲ و ۴ استفاده می شد . بعد از کار داکت کشی طبق نقشه تعداد رشته و نوع سیم مورد نظر در داکتهای مخصوص خود قرار گرفتند و شروع به نصب کلید و پریزهای روکار در محلهای مورد نظر مطبق نقشه ها انجام شد  .

کابل ورودی به ساختمان و تابلو از پست ۳۵+۳*۵۰ بوده بعد از سیم کشی توسط داکت و نصب کلید و پریزها شروع به نصب مهتابی ها کردیم که حدود ۱۵۰ مهتابی بود پس تابلوی اصلی و تابلوهای فرعی سر جای خود قرار داده شد و برای حفاظت دستگاه ها و ایمنی یک چاه ادت در پشت ساختمان صفر گردید و در آن از کابل ۱۶ استفاده شد و در انتهای کار پس از هماهنگی با متخصصین آزمایشگاهها پس از قطع برق حدود ۴۰ دقیقه کل کابلها به کابلهای جدید وصل شد البته ( بعد از قطع برق ترانس ) این کار ها انجام شد البته ما می خواستیم ups و اپستی لایزر ثابت کننده ولتاژ هم بگذاریم که به علت بالا بودن هزینه موافقت نشد در خاتمه کار با نصب سانترال های اعلام حریق و سنورهای آنها طبق نقشه در حدود ۷ روز کاری کار خاتمه یافت .

نتیجه کار : با توجه به کارهای انجام شده می توان گفت ۵۰تا۶۰% اجرای چنین کارهایی مربوط به محاسبات و خلاقیت های کاری بوده که زمان پر و حساس است از جمله این حساسیت ها محاسبه آمپراژ و پیش بینی اضافه شدن دستگاه ها در آینده و مابقی مشکلات مربوط به عملی کردن طرح ها می باشد.

لازم به ذکر است بدانید این ساختمان ۴۰ سال پیش توسط اسرائیلی ها ساخته شده بود که در ساخت آن از تیرچه بلوک و بتون آرمه در دیوارها و سقفها استفاده شده بود که با مشکلات زیادی برای سوراخ کردن دیوار و سقف مواجه شده بودیم .

 

مشخصه فنی پروژه :

  1. داکت کشی ، سیم کشی و نصب پریز مطابق نقشه BE.Z

  2.   داکت کشی ، سیم کشی و نصب سیستم روشنایی مطابق نقشه BE.3

  3. داکت کشی ، سیم کشی و نصب سیستم تلفن مطابق نقشه BE.4

  4. داکت کشی ، سیم کشی و نصب اعلام حریق مطابق نقشه BE.5

  5. داکت کشی ، سیم کشی و نصب تابلو اصلی و تابلوهای فرعی مطابق نقشه های BE.6  و BE.7

اندازه گیری جریان را از روی پلاک دستگاه و آنهایی که نداشتند با کلمپ یک بازویی که روی اهم متر است و دور سیم می انداختیم البته فقط یک رشته و از روی سیم جریان را اندازه می گیرد .


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

دیدگاهتان را بنویسید