پروژه کار آفرینی تولید میخ و میخ پرچ

پروژه کار آفرینی تولید میخ و میخ پرچ

پروژه کار آفرینی تولید میخ و میخ پرچ در ۸۱ صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

مشخصات فایل

تعداد صفحات ۸۱
حجم ۰ کیلوبایت
فرمت فایل اصلی doc
دسته بندی طرح توجیهی و کارآفرینی

توضیحات کامل

پروژه کار آفرینی تولید میخ و میخ پرچ در ۸۱ صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

 

مقدمه

ایجاد شناخت دقیق و جامع در حیطه تواناییهای فیزیکی و پتانسیل های مادی اعم از مواد اولیه محصولات تولیدی و سنجش قابلیتهای مصرفی آنها، مؤثری برای صنعتگران در برداشتن گامهای اولیه جهت انتخاب فرایند، برآوردهای فنی اعم از تجهیزات تولیدی، عوامل انسانی و ملزومات عمرانی و ترسیم روند مناسب تولید، می باشد که در این راستا با ارائه اطلاعات کلیدی در مورد بازار مصرف، میزان تقاضا و شاخصهای مالی متداول در بازار، انجام بررسیهای مختلف فنی و اقتصادی برای تعیین تکنولوژی، میزان سرمایه گذاری، نحوه دستیابی به مواد اولیه، کسب بازار فروش و سود عاید از طرح بنحو مطلوبی میسر گردیده و متعاقب آن جهت تداوم کار موفقیت آمیز واحد و دستیابی به امکانات مناسب برای بازگشت سرمایه در مدت کوتاه و متعارف و نیل به سایر شاخصهای ثبت، برنامه ریزی مناسبی را می توان ارائه نمود.

بررسی موارد مصرف، میزان نیاز، عرضه محصولات و قابلیت بازار برای جذب تولیدات، نقش اساسی در اتخاذ رویه مناسب اقتصادی در مطالعات امکان سنجی ایفا نموده از این رو در فصل حاضر به شرح و بررسی پیرامون شناسایی محصول از نظر عوامل مشخصه دخیل در دسته بندی کالا و استانداردهای شناخته شده و معتبر و وضعیت جذب بازار و عوامل مؤثر در قیمت محصول به اساس تحقیقات وسیع انجام شده از مراکز صنعتی دست اندر کار و مراجع مدون آماری و مشاورات متعدد پرداخته می شود. ارائه واقع بینانه نتایج بررسیها در این مجموعه، بی شک روشن ترین و قابل اعتمادترین دیدگاه را نسبت به جوانب مقدماتی و پیش درآمدی طرح ایجاد نموده و قابلیتهای ضروری و لازم را جهت سرمایه گذاری مطمئن نیز تصریح می نماید.

۱-۲)تعریف، ویژگیها و مشخصات فنی محصول

آهن معمولی ترین فلز تجاری است، از زمانهای قدیم کاربرد داشته، ولی بصورت طبیعی یافت نمی شود. مگر در سنگهای آسمانی، و ابزارهای اولیه مصریها ظاهرا از آهن نیکل های همین منابع ساخته شده اند. کانه های معمولی آهن عبارتند از: پیریتهای مغناطیسی، ماگنتیت،هماتیت و کربنات های آهن.

برای تحصیل آهن، کانه های ذوب، در این حالت اکسیژن، گوگرد و ناخالصیهای دیگر بیرون رانده می شود. گدازآور با کوارتز و خاک رس ترکیب و سرباره تشکیل می دهد. که بسهولت زدوده می شود. محصول، چدن خام است که برای تحصیل آهن خالص تجاری به ذوب مجدد و تصفیه بعدی نیاز دارد. یک تن کانه، با حدود ۵۰۰ کیلوگرم، کک ۲۷۰ کیلوگرم، سنگ آهک بطور متوسط ۵۶۰ کیلوگرم چدن خام تولید می کند. آهن و فولاد کلوخه شده نیز بدون احیاء در کوره بلند با فشردن اکسید آهن خالص شده بین غلطکها و حرارت دادن ۱۲۰۰ درجه سانتیگراد ونورد گرم به صورت نوار ورق تولید می شود محصول نورد شده نهایی، مشابه آهن و فولاد سنتی است.

آهن فلزی مایل به خاکستری است، که تا این اواخر هرگز بطور خالص بکار برده نشده بوده است. در ۱۵۳۵ درجه ذوب و در ۲۸۰۰ درجه به جوش می آید. اضافه کردن مقدار کمی کربن، نقطه ذوب آن را کاهش می دهد. دارای وزن مخصوص ۸۵/۷ است. کلیه آهن های تجاری، به استثنای آهن شوش و آهن الکترولیتی، محتوی مقادیر محسوس کربن هستند، که برروی خواص آن تاثیر می گذارد. به آهن محتوی بیش از ۱۵/۰ درصد کربن ترکیب شده بطور شیمیایی، اصطلاحا فولاد گفته می شود.

آلومینیم فلزی است که متمایل به آبی، علامت AL، وزن اتمی ۹۷/۲۶ که بطور عمده از بوکسیت تهیه می شود فراوان ترین عنصر بعد از اکسیژن و سیلیسیم، و در کلیه خاکهای معمولی یافت می شود. فلز آلومینیم ابتدا با استخراج آلومین(اکسید آلومینیم) از بوکسیت با یک فرایند شیمیایی تهیه می شود. سپس آلومین در یک الکترولیت مذاب حل و جریان برق از آن عبور داده می شود که باعث می شود آلومینیم فلزی روی کاتد رسوب کند این فلز در سال ۱۷۲۷ کشف، ولی فقط به میزان جزئی تهیه شده تا اینکه در سال ۱۸۸۵ به شکل الکترلیتی احیا گردید. وزن مخصوص آن ۷/۲ و نقطه ذوب آن ۷/۶۵۸ درجه، در قبال خوردگی و بسیاری مواد شیمیایی مقاوم، ولی تحت تاثیر قلیائی ها و اسید کلریدریک قرار می گیرد. به هر صورت، در حرارت بیش از ۴۰۰ درجه خوردگی فلز شدید ودر ۶۰۰ درجه به اکسید تبدیل می شود مگر اینکه آلیاژ گردد.

آلومینیم خالص از لحاظ چکش پذیری بعد از طلا قرار دارد. فلز دارای وجوه مرکز دار و به آسانی نورد سرد می شود. استحکام کششی آلومینیم ریختگی ۴/۸ کیلوگرم بر میلیمتر مربع، با ارزش ۳۰ درصد و سختی ۳۰ برنیل است.

بیشتر آلومینیمی که در محصولات ساختمانی بکار برده می شود به شکل آلیاژ است. قسمت عمده تولید آلومینیم به علت استحکام بخصوص و وزن آن در دستگاههای حمل و نقل و قسمتهای متحرک ماشین آلات بکار برده می شود. همچنین برای کارهای زینتی معماری، ظروف، لوازم آشپز خانه، دستگاههای شیمیایی  و… بکار برده می شود. اما به علت اینکه استحکام تسلیم فلز در حرارت بیش از ۲۴۰ درجه سانتیگراد بصورت فاحش سقوط می کند، لذا در ساختمانهای بزرگ که احتمال خطر آتش سوزی یا کاربرد موضعی حرارت می رود جانشین فولاد نمی گردد. به آسانی فشار کار می شود. بصورت گردوفلس در رنگها و آتش بازیها، جوشکاری ترمیمی و بعنوان یک کاتالیزور بکار برده می شود.


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

دیدگاهتان را بنویسید