پروژه آماری مطالعه قد

پروژه آماری مطالعه قد

پروژه آماری مطالعه قد در ۲۵ صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

مشخصات فایل

تعداد صفحات ۲۵
حجم ۰ کیلوبایت
فرمت فایل اصلی doc
دسته بندی پروژه آماری

توضیحات کامل

پروژه آماری مطالعه قد در ۲۵ صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

 

فهرست مطالب

مقدمه

جامعه

نمونه

روش جمع‌آوری داده‌ها

نمودارها و جداول فراوانی‌ها

منبع

نتیجه‌گیری

 

مقدمه

پرداختن به زمینه‌های یک علم‏،‌ فقط گوشه‌های بسیار کوچکی از هستی را برای ما روشن می‌کند.

در این دنیای کنونی که هرچیزی در حال تغییر و تحول و پیشرفت است‏، انباشتن ذهن با اطلاعاتی که به سرعت روبه زوال است، جز اتلاف وقت و انرژی حاصل دیگر نخواهد داشت. به همین دلیل است که در برنامه‌های اخیر دولت به جای انتقال دانش‏، بر تولید دانش تاکید و تکیه شده است. برای اینکه بتوانیم به این مقصود برسیم، باید و لازم است روش‌های آموزش و عادت‌ها را تغییر دهیم و به روش‌هایی توسل جوئیم که ما را در رسیدن به تولید دانش کمک می‌کند.

 

یکی از سازمان‌های کمکی به امورات کشور و یکی از مهمترین ادارات دولتی‏ اداره تعاون روستایی هر استان است. توجه به این که میزان جمعیت و احتیاج کشورهای سال‌های اخیر افزایش یافته، بنابراین متقابلاً باید همه‌ی سازمان‌ها و ادارات دولتی ذیربط تلاش‌ها و کوشش‌های خود را بکار گیرند. این اداره بسیار فعال بوده و به فعالیت‌ می‌پردازد. این سازمان هرساله مقدار توزیع وخرید شده را حساب و کتاب می‌کند تا در میزان مصرفی و توزیعی غلات مثل سبوس‏، گندم و با توجه به احتیاجات ملی اختلالی وارد نشود و چیزی از قلم نیافتد.

آمار، یک وسیله برای یافتن اعداد و ارقام بسیار و پیچیده اما با راه حل ساده و آسان است که در هرجایی از مملکت به درد می‌خورد. مثلاً در انتخابات مجلس یا ریاست جمهوری تعداد آرایی که در داخل صندوق‌ها ریخته می‌شود را با استفاده از یک راه حل آماری به نام مد (Mod) (آنهایی که بیشتر تکرار می‌شوند) با همان راه‌حل ساده به جمع‌آوری اطلاعات و اسامی اشخاص شرکت‌کننده می‌پردازد. در این بروشور به بررسی نمودارهای اداره‌ی تعاون روستایی و جداول فراوانی آنها می‌پردازیم.

جامعه:

معیار قد کوتاهی برای نوجوانان با معیار قد کوتاهی برای جوانان و یا بالاتر تفاوت می‌کند. پس نمی‌توانیم بدون محدودکردن افراد، جواب مشخصی به نکته‌ی ذکر شده بالا بدهیم. مگر اینکه افراد را مشخص کنیم و برای آنها شرایطی تعیین کنیم. مثلاً بگوئیم منظور ما مطالعه‌ی قد جوانان پسر است. پسران بین ۱۵-۱۲ سالگی. با این شرایط مجموعه‌ای از افراد مشخص داریم که مطالعه‌ی قد آنها معقول به نظر می‌رسد و اشکالات مطرح شده را ندارد. چنین مجموعه‌ای را یک جامعه‌ی آماری می‌گوییم.

بنابراین‌: «جامعه‌ی آماری مجموعه‌ای از افراد یا اشیاست که درباره‌ی اعضای آن می‌خواهیم موضوع یا موضوعاتی را تحقیق و مطالعه کنیم.»

 


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

دیدگاهتان را بنویسید